ramka_kwadrat

Stylowy ogród przy parku

Obszar inwestycji: 2800m2

Jest to przestrzeń dla rodziny z trojgiem dzieci. Podstawą było połączenie okalającego ogród parku z wnętrzem ogrodu. I tak na podstawie analizy oraz rozbudowy jednej z koncepcji powstał projekt unikatowy. Nasi Inwestorzy mieli wspaniałe pomysły które będąc dla nas wyzwaniem pozwoliły stworzyć ogród piękny i funkcjonalny. Założenie to wydaje się idealnie spajać z domem. Zarówno przez powtórzenie na ogrodzie materiałów które odnajdziemy w bryle budynku [takich jak cegła czy granit] jak i spójność barw. Szumiące tu trawy ozdobne, cieszą oko wysmakowane byliny a ponad wszystkimi tymi cudami górują wspaniałe sylwety drzew. W otoczeniu brzóz, sosen i hortensji została umieszczona nowoczesna altana. Rozbudowany taras daje wiele możliwości.

ramka_kwadrat

Nowoczesny ogród kontrastowych barw

Obszar inwestycji: 1000m2

Ogród miejski. Wprowadzone proste podziały tworzą niepowtarzalny styl dla całego założenia. Duży drewniany taras bardzo dobrze spaja się z zaprojektowanym ogrodem, tworząc dodatkowa przestrzeń do wypoczynku i podziwiania ogrodu . Dominuje tu prostota i przejrzystość całego układu. Proste linie nadające spokój i równowagę całej kompozycji. Strefa wejściowa powstała w prostym, lecz eleganckim stylu. Elementami uzupełniającymi ogród są liczne donice z nasadzeniami z sosen kosodrzewin, kul bukszpanowych i dereni Kousa . Na życzenie Inwestora w projekcie ujęto różne rodzaje żwirów, otoczaków i grysów. Od barwy białej do ciemnoszarej. Zabawa kontrastami stała sie podstawą tego założenia.

ramka_kwadrat

Ogród w ciasnej zabudowie

Obszar inwestycji: 500m2

Na niewielkiej przestrzeni wokół‚ dwupiętrowej willi w ciasnej zabudowie stworzyliśmy ogród, w którym aż tętni zielenią . Nowo zaprojektowaną przestrzeń wpasowaliśmy pomiędzy istniejące drzewa. Pod balkonem, który wspierały stalowe słupy stworzyliśmy dodatkowe miejsce wypoczynku w postaci drewnianego podestu, a tuż przy nim umieściliśmy aranżację wodną. Teraz ogród zachęca do spędzania w nim każdej wolnej chwili.

ramka_kwadrat

Mały ogródek ale wielkie wyzwanie

Obszar inwestycji: 21m2

Mały ogródek znajdujący się przy mieszkaniu na jednym z wrocławskich osiedli okazał się wielkim wyzwaniem. Chcieliśmy zaskoczyć Inwestorów nieszablonowym acz prostym pomysłem. Postawiliśmy więc na kolor Zdecydowany, a jednocześnie miły dla oka jasnożółty. Barwną ścianę widać jak tylko przekroczy się próg mieszkania . Na maleńkiej przestrzeni wydzieliliśmy aż dwie strefy: jadalnianą i wypoczynkową w postaci leżanki wykonanej z europalet. Prywatności na tarasie nadaje przesłona z drewna i osłaniający widok na sąsiedni budynek Dereń Kousa posadzony w wysokiej czarnej donicy.

ramka_kwadrat

Ogród na poziomach

Obszar inwestycji: 1700m2

Wnętrza ogrodu, ukształtowano na kilku poziomach, co zostało podyktowane występującymi na działce znacznymi spadkami terenu. Różnice w wysokości wyprowadzono za pomocą kamiennych murków oporowych. Główma strefą wypoczynku jest drewniany taras znajdujący się z tyłu działki, który zaprojektowany został na planie półkola. Zejście z tarasu stanowią szerokie półokrągłe schody, które mogą służyć jednocześnie jako wygodne siedziska. Kolejne miejsce wypoczynku, to widoczny z wnętrza domu wgłębnik otoczony murkiem oporowym z aranżacją wodną. W głębi nasadzeń znajdziemy zimozielone kule bukszpanowe, sosny górskie oraz trawy ozdobne i mnóstwo przepięknie kwitnących bylin.

ramka_kwadrat

Ogród inspirowany Dalekim Wschodem

Obszar inwestycji: 1000m2

Przy tej inwestycji naszym zadaniem był‚o przemienienie istniejącego już założenia w spójną aranżację inspirowaną ogrodami japońskimi. Wdzięczny kształt rabat i trawnika oraz większość zastanych gatunków została zachowana. Skupiliśmy się na uzupełnieniu doboru roślin. W ogrodzie pojawiły sie głównie azalie w grupach, które będzie można z czasem formować , kule bukszpanowe i sosny górskie. Wprowadziliśmy żwiry uformowane jako wypełnienia rabat. W jednym z zakątków ogrodu powstało takłże miejsce wypoczynku w formie drewnianego podestu stylizowanego na orientalny. W nasadzeniach ustawiliśmy głazy. Wieczorem ogród rozświetlają ustawione w rabatach lampy z pordzewiałej stali w kształcie lampionów.

ramka_kwadrat

Niewymagający ogród dla wymagającego Inwestora

Obszar inwestycji : 62 m2

Ogród znajduje się na dachu podziemnego parkingu, wsród wielopiątrowych bloków. Zaprojektowanie zieleni w tak specyficznym miejscu było dużym wyzwaniem. Właścicielowi zależało na odizolowaniu się od sąsiadów i stworzeniu przestrzeni do wypoczynku. Wygospodarowaliśmy miejsce na trawnik i podest drewniany, na którym można swobodnie ustawić komplet mebli ogrodowych. Zastosowaliśmy szybko rosnące gatunki roślin, a aby umożliwiać im swobodny rozwój, posadziliśmy je w drewnianych donicach zamocowanych po obu stronach ogrodzenia. Teraz przestrzeń pełni funkcję dodatkowego - zielonego - pokoju.

ramka_kwadrat

Ogród z murkami oporowymi

Obszar inwestycji: 820m2

Opracowując projekt dla tego ogrodu musieliśmy mieć na uwadze znaczną różnicę terenu, która występowała pomiędzy strefą wejściową a tyłem działki. Różnice terenu postanowiliśmy zniwelować za pomocą tarasów, poprowadzonych na planie półokrągle. Zabieg ten nadał‚ lekkości założeniu i podkreślił‚ walory działki. Ziemia przytrzymywana jest przez murki oporowe będące połączeniem dwóch materiałów drewna i kamienia. Wydzielone zostały trzy główne strefy: reprezentacyjna z przodu działki, wypoczynku pod zaprojektowanym przez nas zadaszeniem na tarasie, rekreacyjna (plac zabaw) przy istniejącym świerku.

ramka_kwadrat

Nowoczesny ogród miejski

Obszar inwestycji: 350 m2

W jednej z wrocławskich dzielnic willowych, przy nowoczesnym bliźniaku, na 350m2 stworzyliśmy (od etapu projektu po wykonanie ) oryginalny ogród. Na tej niewielkiej przestrzeni wydzieliliśmy dwie główne strefy użytkowe - jadalniano/wypoczynkową oraz strefę zabaw dla dzieci. Wszystkie te elementy ujęte zostały w regularne i proste formy. Efekt końcowy jest zaskakujący, teraz przestrzeń wokół‚ domu świetnie nawiazuje do charakteru wnętrz i elewacji budynku.

ramka_kwadrat

Ogród na tarasie

Obszar inwestycji: 19 m2

Ogród powstał‚ na tarasie mieszczącym się przy mieszkaniu. Układ donic drewnianych i desek zdefiniował‚ przestrzeń na nowo wydzielając miejsce na ławeczkę ze schowkiem i stolik z dwoma krzesełkami. Pozornie niewielki obszar został zagospodarowany tak, aby całość kipiał‚a zielenią. Lekkości kompozycji mają dodawać białe donice z tworzywa sztucznego. Całość wraz ze starannie dobraną roślinnością tworzy harmonijny układ, który cieszyć będzie zarówno latem jak i zimą.

ramka_kwadrat

Ogród poza miastem

Obszar inwestycji: 450 m2

Ogród podzieliliśmy na kilka stref użytkowych. Klientom szczególnie zależało na tym, aby stworzyć specjalne, osłonięte miejsce, w którym bezpiecznie będą mogły bawić się dzieci. Ważnym punktem w ogrodzie miał‚ być takłże taras - wykonany z drewna i podkreślony otulającą go od zachodu aranzacją głazów i traw ozdobnych, na pewno stanie się ulubionym punktem wypoczynku w ogrodzie. Dodatkowo część przestrzeni przeznaczona została na składowanie drewna. Całość założenia ujelimy w regularne kształty, nawiązujące do bryły budynku.

ramka_kwadrat

Ogród nowocześnie zaaranżowany

Obszar inwestycji: 500 m2

Ogród powstał‚ przy nowoczesnym domku jednorodzinnym. Przestrzeń była już wcześniej zagospodarowana ale właściciele postanowili zaaranłźować ją ponownie, tak aby bardziej odpowiadała ich potrzebom. Zwiększeniu uległa strefa tarasu, który dodatkowo został‚ wyłożony drewnem i odpowiednio podświetlony. Rabaty uzyskały proste, geometryczne kształty a wypełniły je dobrane z pomysłem rośliny. W trawniku pojawił‚ się kwadratowy placyk w zróżnicowanej, pasujacej do elewacji kolorystyce. Teraz budynek i ogród tworza spójną całość.

ramka_kwadrat

Ogród frontowy w nowej odsłonie

Obszar inwestycji : 320 m2

Główne zadanie projektowe polegało na odświeżeniu wyglądu ogrodu frontowego. Pracę rozpoczeliśmy od przeprojektowania istniejących bruków, postawiliśmy na nowoczesne i nietypowe rozwiązanie, oparte na kształcie koła. Uzupełniliśmy istniejące nasadzenia o gatunki nadające lekkości kompozycji tj. trawy ozdobne, byliny. Niezwykle ważnym elementem stały się wykonane na indywidualne zamówienie kule ceramiczne, które sprawiły, że ogród stał‚ się niepowtarzalny.

ramka_kwadrat

Ogród miejski przy zabudowie szeregowej

Obszar inwestycji : 63 m2

Stworzenie tego ogrodu było nie małym wyzwaniem. Na niewielkim terenie musieliśmy zaplanować miejsce na ławeczkę, altankę, a jednocześnie 'zmieścić dość duży trawnik. Dla każdego z elementów przewidzieliśmy osobną przestrzeń. Strefa z ławeczką wyodrębniona została poprzez zastosowanie żwirowej nawierzchni, którą osłania 'parasol'. Miejsce przeznaczone na altankę, oddziela od pozostałej części ogrodu wąski pas zieleni , przez który prowadzi kamienna alejka. Efekt końcowy zaskoczył‚ wszystkich - okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy tylko dobrze rozplanować przestrzeń!

ramka_kwadrat

Założenie z placem zabaw

Obszar inwestycji : 380 m2

Ogród powstał‚ przy istniejącym trawniku. Jednym z głównych założeń projektowych, było zaaranżowanie przestrzeni zabaw dla dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo maluchów zaplanowaliłśmy plac zabaw w miejscu, w którym byłyby widoczne dla rodziców. Wszystkie urządzenia zabawowe zostały rozmieszczone i zamocowane zgodnie z wszelkimi wymogami i normami, na odpowiednim podłożu. W najbliłższym otoczeniu placu posadziliśmy min. borówkę wysoką, której słodkie owoce, szczególnie lubią dzieci.

ramka_kwadrat

Założenie z ogrodem skalnym

Obszar inwestycji : 257 m2

Naszym głównym zadaniem było dopełnienie istniejącego już założenia. Właścicielom szczególnie zależało na stworzeniu małego ogrodu skalnego z tyłu domu, obok tarasu. Staraliśmy się aby układ kamieni w tej małej aranżacji był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Kompozycję uzupełmiliśmu jałowcami, dzwonkami i niskimi trawami ozdobnymi, a całość obsypaliśmy drobnymi kamieniami i żwirem.

ramka_kwadrat

Ogród na dwóch poziomach

Obszar inwestycji : 100 m2

Tym razem naszym zadaniem było przearanżowanie starego ogrodu, w którym z zagłębionego tarasu po kilku stopniach wchodzi się na trawnik. Bardzo lubimy takie wyzwania. Szczelny żywopłotot i świerki z tyłu działki sprawiały, że ogród wydawał się nieco ciemny. Postanowiliśmy w związku z tym rozświetlić go i dodać mu życia, tworząc wijące się, przez to bardzo dynamiczne 'rzeki' wypełnione białym żwirem. Zarówno my, jak i właściciele byliśmy zachwyceni rezultatem!

ramka_kwadrat

Mini ogródek przy mieszkaniu

Obszar inwestycji: 44 m2

Ogródek miał‚ stać się kolejnym - zielonym pokojem. Zamiast trawnika postawiliśmy na nawierzchnię z białych otoczaków. Alternatywą dla siedziska stał się drewniany taras, na którym ustawiliśmy 3 donice ceramiczne z trawami ozdobnymi. Przy tarasie zamocowaliśmy kratkę ze stali nierdzewnej, do której przyspawane zostały malutkie podstawki na świeczki. To najmniejszy, a jednocześnie najbardziej urokliwy z naszych ogrodów.

ramka_kwadrat

Ogród na Bielanach Wrocł‚awskich

Obszar inwestycji : 300 m2

Niewielki ogród przy mieszkaniu znajdującym się na parterze dwupiętrowego bloku, miał‚ być miejscem odpoczynku i zabaw dla dzieci. Aranżacja miała powstać przy istniejącej murawie. Mając na uwadze oczekiwania właścicieli, podzieliliśmy przestrzeń na kilka stref. Tuż za wyjściem na ogród z domu znajduje się miejsce, w którym ustawiony jest stół‚ z krzesłami, a od słońca chroni płótno rozpięte na trzech palach. Z lewej strony działki w łukowatym zagłębieniu trawnika ustawiliśmy na żwirze bujaną huśtawkę, dla której tło stanowić będzie strzyłżony żywopłotot z pęcherznicy kalinolistnej w dwóch odmianach. W rogu ogrodu, umieściliśmy żwirowy placyk.

ramka_kwadrat

Ogród w Krzeptowej Dolinie

Obszar inwestycji : 1200 m2

Ogród znajduje się przy domku jednorodzinnym w podwrocławskiej Krzeptowej Dolinie. Właściciele pragneli aby do istniejących już alejek doprojektować zieleń, chcieli także aby założyć nowy trawnik z siewu. Zadania wykonaliśmy we wspópracy z zaprzyjaźnioną firmą ogrodniczą.

ramka_kwadrat

Realizacja przy Toya Golf

Obszar inwestycji : 1600 m2

Ogród znajduje się przy jednej z willi stojącej na ekskluzywnym podwrocławskim osiedlu Toya Golf . Przestrzeń wokół‚ domu została rozwiązana w bardzo prosty lecz elegancki sposób, tak aby nawiązywała do otoczenia jakim jest pole golfowe. Staraliśmy się podkreślić wyjątkowe widoki na niewielkie zbiorniki wodne i lasy otaczające osiedle .